Piszę poraz trzeci - co dalej robić?

Witam mam 15 lat, 185 wzrostu i 81 kg wagi. Piszę do was 3 raz. Chcę schudnąć do 75 kg, schudłem już 14 kg a więc jeszcze 6. Codziennie jeżdżę na rowerze treningowym 1 h w piątek, sobotę i niedziele po 1,30 h. Po rowerku robię 30 min ćwiczeń: -100 brzuszków -100 przysiadów -50 pompek -30 półprzysiadów -100 pajacyków - i bieg w miejscu 4 minuty. Robię tak już od 9 dni i zaczynam się irytować ponieważ moja waga nie spada;/ mogę coś poprawić? Nie stosuję diety, zresztą nigdy nie stosowałem i schudłem 14 kg - po prostu mniej jem i 0 słodyczy. Proszę o bardzo szybką odpowiedź!

Witam.

Przez tak krótki okres czasu Twoja masa ciała nie musi się widocznie zmniejszyć. Na efekty ćwiczeń trzeba poczekać, czasem kilka miesięcy. Grunt to nie przestawać ćwiczyć, ponieważ aktywność fizyczna jest również potrzebna do prawidłowego wzrostu i rozwoju człowieka. Być może popełniasz pewne błędy żywieniowe, które nie pozwalają na utratę zbędnych kilogramów. Sprawdź to! Najlepiej udaj się do dietetyka, który wykona z Tobą wywiad żywieniowy, po którym będziesz wiedział co robisz źle i jak to naprawić, a także wykona pomiar składu ciała, dzięki czemu okaże się jaki jest faktyczny % tkanki tłuszczowej, a jaki mięśniowej w Twoim ciele. Możesz też przeczytać artykuł dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych i sam sprawdzić czy odzywasz się zgodnie ze zdrowymi zasadami http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Musisz pamiętać, że sama aktywność fizyczna bez prawidłowej podstawy żywieniowej może nie przynosić efektów, a fakt iż schudłeś tylko ćwicząc świadczy o tym iż osoby bardziej otyłe łatwiej i szybciej tracą kilogramy, później trzeba się trochę bardziej pomęczyć, ale warto!

Pozdrawiam.