Płacz ze strachu u rocznego dziecka

witam. proszę o zinterpretowanie zachowania mojego dziecka. już nie wiem co myśleć. chłopiec ma roczek. kiedy kładę go łóżeczka w dzień jest ok. ale od pewnego czasu wieczorem jest Meksyk płacze (wręcz drze się w niebogłosy) nawet kiedy pali się delikatne światło. zasypiał już sam przy delikatnych kołysankach a teraz trzeba go nosić uspokajać z płaczu trwa to nieraz godzinę i tylko wieczorem. mama moja mówi że to płacz ze strachu ale przed czym i jak mu pomóc? Kasia
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Maluszek w tym wieku może mieć problemy ze snem. Powinien raczej większość czasu przesypiać i spędzać na jedzeniu jednak nie zawsze tak się dzieje. Proponuję skontaktować się z pediatrą :) może warto zmienić dietę malca, uregulować rytm dnia, temperaturę i wilgotność pomieszczenia. Proszę również skontaktować się z neurologiem dziecięcym, być może zachowanie maluszka ma podłoże wynikające z niedojrzałości układu neurologicznego, ciężkiego porodu lub innych okołoporodowych zdarzeń, które mają znaczący wpływ na poźniejsze zachowanie dziecka.