Plamienia przy tabletkach Sidretelle

17 kwietnia rozpoczęłam branie tabletek sidretelle 20. po 12 dniach zgłosilam się jednak ponownie do lekarza, bowiem występowało u mnie krawienie/plamienie do owego dnia. lekarz nakazał mi odstawić sidretelle 20, a ponieważ zostało mi 9 dni do konca 1 opakowania, przepisal mi sidretelle 30 aby wybrać 9 tabletek z tego blistru i dalej 7 przerwa, i dalej sidretelle 30 jak normalnie. plamienie minęło, ale moje pytanie brzmi : czy została zachowana w ten sposób skutecznosc tabletek?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy była jakaś przerwa w stosowaniu tabletek? Jeżeli nie to sądzę, że ochronna powinna być zachowana. Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości to proponuję wykonać dla pewności beta hcg z krwi.