Bóle podbrzusza i plamienia przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam.Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne novonette, miałam przerwę i od nie całego miesiąca znów je zaczęłam brać. I tu zaczyna się mój problem , po zakończonej miesiączce mam dalej plamienia i boli mnie podbrzusze tak jak boli przed okresem. Dodam jeszcze,że gdy stosowałam wcześniej te tabletki nic mi nie było. Czy może to być ciąża ,w którą bym mogła zajść przed braniem tabletek czy po prostu jest coś mi dolega? z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję wykonać test ciążowy, przy wyniku ujemnym lub od razu lepiej wykonać badanie beta hcg z krwi dla pewności. Proponuję udać się do ginekologa.