Planowanie ciąży a tarczyca

tak planuje ciąze bardzo bym chciała bo od bardzo dawna sie z mężem staramy . i jesli chodzi o to czy dobrze si czuje to tak sriednio od jakiegos czasu ciagle albo mam ogromny wzrost apetytu po czym nastepnego dnia nie zjadłabym nic. ciagle chodze osłabiona i łapia mnie jakies wirusy które długo sie utrzymuja dlatego chciałabym porady co robic dalej z ta tarczyca jesli ona jest . mam ogromne problemy z krengosupem bo mam przepukliny na odcinku szyjnym dretwieja mi rece i nogi .TSH 3,730 FT4 0,77

Dzień dobry,

Jeśli planujecie Państwo starania się o dziecko, to już teraz powinna Pani zastosować leczenie, tak, aby poziom TSH obniżyć < 2,5 (optymalnie ok. 1-1,5). Takie są obecne zalecenia. Proszę skontaktować się z endokrynologiem, który dobierze Pani precyzyjnie dawkę leku.Jeśli chodzi o kręgosłup, proponuję rehabilitację. W wielu przypadkach pomaga. Proszę rozejrzeć się również za dobrym masażystą, który zajmuje się schorzeniami kręgosłupa, powinien pomóc. Operację proszę traktować jako ostateczność. W wielu przypadkach rehabilitacja przynosi bardzo dobre efekty i dolegliwości ustępują, jednak należy być systematyczną i uzbroić się w cierpliwość.