Planowanie kolejnej ciąży po dwóch poronieniach

witam jestem po 2 poroniniach w 20tc i 1 porodzie blizniaczym w 25tc teraz planuje nastepna ciaze biore acard clexan i luteine bede miala zakladany szew czy wkoncu uda mi sie dojsc do bezpiecznego momentu ciazy powiem ze blizniaki zmarły po miesiacu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podała Pani zbyt mało informacji, by wiarygodnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Zamieszczone leki wskazują jednak, że problemem może być zespół antyfosfolipidowy. Jeśli tak, prawidłowe leczenie zastosowane już od etapu planowania ciąży bez wątpienia pomoże w jej utrzymaniu i jak najbardziej może doprowadzić do donoszenia ciąży. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.