Planowanie lotu samolotem po operacji oszczędzającej

Witam serdecznie, bardzo prosze poradę w nastepujacej sprawie. W 2008 r. przeszłam oprerację oszczczedzającą z powodu raka piersi, mam tez wycięte wszystkie węzły w dole pachowym. Jak na razie nie mam problemów z obrzekiem 2x dziennie robię masaż. Planuję wybrać się w długą podróż samolotem, ponad 10 godz. Czy taka podróż może nieść ryzyko powstania obrzęku jeśli tak, to jak mogę sie przed tym uchronić i czy to jest możliwe? Dziękuję pięknie za odpowiedź.

Witam,
proponuję konsultację z lekarzem prowadzącym, który zna Pani przypadek całościowo.
Możliwe obrzękim ale jeżeli wykonywałaby Pani masaż podczas lotu to nie powinno być problemu