Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plastry antykoncepcyjne a trądzik

witam, mam problem z twarzą,możne zacznę od początku jakieś 8 m-cy temu zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne i po jakimś czasie zaczęły wychodzić mi syfki, (powiązałam to z tymi plastrami)lekarz powiedział mi,że za duża dawka hormonów, jestem po leczeniu antybiotykami i jest gorzej niż było, mam okropny stan zapalny , ropne syfki,okropne, już nie wiem co robić,czy brać kolejne antybiotyki,lekarz mówił,żebym spróbowała innej antykoncepcji ,tyle m-cy i nic nie pomaga.Pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Kampania społeczna "Bez opryszczki"

Witam serdecznie. Po pierwsze musisz wiedzieć iż stosowanie antykoncepcji nie usposabia do rozwoju trądziku. Wręcz przeciwnie, zwykle podczas kuracji antykoncepcyjnej trądzik znika lub ulega znacznemu ograniczeniu. Jeżeli masz na twarzy ropne a dotychczasowa antybiotykoterapia nie działa warto wykonać posiew z tych zmian i dopiero wtedy zastosowac odpowiedni antybiotyk.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, 1. zmiana antykoncepcji 2. preparaty na twarz z antybiotykiem 3. do rozważenia izotretynoina doustna. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy