Po jakim czasie tabletka się wchłania?

Dzien Dobry, BIORE TABLETKI Daylette, kazdego dnia o godzinie 16, tak samo bylo wczoraj,przyjelam o tej godzinie ( rozpoczelam nowe opakowanie), natomiast o 23.30 wymiotowalam.. Prosze mi pomoc,bo nie wiem co mam zrobic, czy przyjac kolejna tabletke czy zdazyla sie ona wchlonac..( w ciagu 7.30 H )
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjmuje się, że antykoncepcja hormonalna wchłania się całkowicie w czasie nie dłuższym niż 4 godziny. Ochrona przed ciążą została zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.