Pobolewanie piersi, powiększone węzły chłonne a możliwe schorzenia

Witam. mam 35 lat. miałam robione usg i od 1,5 roku mam cały czas powiększone węzły chłonne na szyi, karku , pod pachą , pod żuchwą ,te węzły nie schodzą ,od pewnego czasu a w zasadzie od kilku miesięcy pobolewają. w lewej piersi na usg wykryto jakieś zwapnienia i otoczki a na mammografi pokazało się ich więcej. pierś pobolewa teraz bardzo często. co to może być ,jak mam sobie pomóc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na zmiany w piersi powinna skonsultować się Pani ze specjalistą ginekologiem lub onkologiem, który pokieruje dalszym postępowaniem diagnostyczno-leczniczym. Ze względu na powiększone węzły chłonne powinna Pani wykonać podstawowe badania laboratoryjne oraz ew. udać się do specjalisty hematologa. Prawidłowym postępowaniem powinien pokierować lekarz POZ.