Podejrzenie dekompensacji wątroby - jakie dodatkowe badania wykonać?

Mama ma podejrzenie ze dochodzi do dekomprensacji watroby, leczy się od 4 lat na marskosc, od tego czasu odstawione zostały wszystkie szkodliwe rzeczy, stosuje diete, używamy tylko niewielkiej ilości soli potasoweje, obecnie mama jest w szpitalu bo czuła się osłabiona, nie mogła jeść , ma zaparcia, pojawiła się zoltaczka, oraz wodobrzusze .po ściągnięciu wody okazało się ze jest zapalenie otrzewnej. W ywalczylam z lekarzami aby zrobili gastroskopie - ma być na dniach. Lekarz nie potrafi mi powiedzieć w jakim stopniu zaawansowaną jest choroba. O jakie jeszcze badanie mogę poprosic aby mieć jasność co do zdrowia mamy. Jak się rokuje mama z tymi dolegliwościami ?? One pojawiły się niedawno . Szybko zareagowalysmy .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Czy została ustalona pierwotna przyczyna marskości wątroby. Czy mama spożywał alkohol w nadmiernej ilości? Jeśli nie jest to związane z używkami oraz innymi chorobami na które Pani mama cierpi, a o których Pani nie wspomniała warto zrobić biopsję wątroby. Jednak mogą istnieć przeciwwskazania do jej wykonania za względu na stan kliniczny [nasilenie niewydolności wątroby]. Pozdrawiam.