Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie kręgu przejściowego

Dyskopatia: L4 i L5 -S1zmiany degeneracyjne, obniżenie poziomu tarczy międzykręgowej L4-S1 - zmiany degeneracyjne, zaburzenia uwodnienia. Przepuklina jądra miażdzystego na poziomie L4/5 wypełniająca zachyłek boczny kanału kręgowego, dochodzi do nerwów. Na poziomie L5/S1 wypuklina tarczy międzykręgowej zwężająca kanał korzeniowy nerwu rdzeniowego, dochodzi do nerwu. Podejrzenie kręgu przejściowego. Operacja????
ponad rok temu

Dlaczego na otrzymanie przeszczepu trzeba tak długo czekać?

Polska transplantologia nieustannie się rozwija, ale wciąż trzeba bardzo długo czekać na przeszczep organu. Dlaczego tak się dzieje? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu świadczą o poważnej chorobie kręgosłupa. Decyzję o ewentualnej operacji warto podjąć w oparciu o rozmowę z neurochirurgiem oraz i to w pierwszej kolejności o fakt występowania dolegliwości bólowych.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Na poziomie L5/S1 wypuklina tarczy międzykręgowej zwężająca kanał korzeniowy nerwu rdzeniowego, dochodzi do nerwu - niestety, ale taki opis wskazuje na duże zaawansowanie przepukliny jądra miażdżystego co może wymagać leczenia operacyjnego (zwężenie kanału nerwowego z uciskiem na nerw). Oczywiście jeśli ta przepuklina związana jest z dużym nasileniem dolegliwości, z ubytkami neurologicznymi na pewno wskazana będzie operacja. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć neurochirurg.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy