Podejrzenie stwardnienia rozsianego a badanie pola widzenia

Dzień dobry, mam podejrzenie stwardnienia rozsianego i dzisiaj miałam badanie pola widzenia. W przyszłym tygodniu idę do lekarza, ale bardzo się denerwuję i prosiłabym o informację czy moje wyniki wskazują na problemy ze wzrokiem, które mogą mieć związek ze stwardnieniem rozsianym. Wpisuję parametry które wyszły inaczej w obu oczach Prawe oko: PD: 012 dB AD: -1,87 dB GHT: 0; 0; 0; -1; -2 [dB] Lewe oko: PD: 0,71 dB AD: 0,09 dB GHT: -1;-2; 1; -1; -1 dB
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Rozpoznanie SM stawia się na podstawie zmian w badaniu MRI, objawów klinicznych oraz badania pacjenta. Rozpoznanie to ma ściśle ustalone kryteria. Nigdy nie można postawić rozpoznania SM na podstawie samego rezonansu ani innego pojedynczego wyniku.
W MRI zmiany demielinizacyjne ( jest to określenie rodzaju zmian a nie choroby) by świadczyły o SM muszą też spełniać określone kryteria tj rozsiania w czasie i/lub przestrzeni.
W przypadkach niejasnych należy wykonać diagnostykę różnicującą, tj w kierunku chorób które w MRI dają podobny obraz jak SM między innymi może być to zespół Sjogrena, i innych chorób układowych, boreliozy itd...
Zdarza się też, zmiany o typie demielinizacji wykrywa się przypadkowo, co poniekąd związane jest z większa dostępnością badań MRI, nie świadczą one o chorobie i jako takie po prostu sobie są do końca życia ( nazywa to się RIS).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty