Podejrzenie wirusa świnki przy powiększonych węzłach chłonnych

Witam od ok. 17 dni mam powiększone węzły chłonne jeden największy 2,3cm jest zaraz obok ucha jest twardy, nie przesuwa się jak przycisnę mocniej w skali od 1 do 10 boli tak na 2 drugi niżej z 1 cm czasami bolą , w dzieciństwie nie miałem świnki, badania krwi wykazały jakoby to był wirus świnki lecz niepokoją mnie te węzły chłonne które już utrzymują się prawie 20 dni a wirus zazwyczaj znika o 2 tyg. (robiłem drugie badania krwi 29 czerwca) Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy ma Pan jakieś inne objawy? Gorączka? Wysypka? osłabienie? Wskazana kontrola u lekarza rodzinnego, ewentualnie usg węzłów.
Pozdrawiam