Podejrzenie zespołu Cushinga i wynik badań hormonalnych
podejrzewam zespół cushinga (osteoporoza, charakterystyczna sylwetka, inne). Kortyzol od 22 o 06.00 do 37,60 o 18.00, po teście hamowania 8,10 ug/dl., DHEA -S -9,45, potas 5,14,RM przysadki i TK nadnerczy nic nie wykazały. PRL w normie. wykryto niedoczynność tarczycy wykluczono działanie leków, ACTH 57,4, drugi wynik 45,9, ACTH w teście stymulacyjnym z CRH - kolejno 56,2; 15`-197, 30`-243, 45`- 127, 70`- 116 pg/ml., a kortyzol 15 min- 35,20; 0-36,01; 30-40,60; 60-60;30; 90 min-54,70 ug/dl.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Powyższe wyniki powinien zinterpretować specjalista endokrynolog, który zlecił wykonanie badań!