Podwójna torbiel na lewych przydatkach i brak okresu

USG ginekologiczne wykazało podwójną torbiel 30x35 mm na lewych przydatkach.Wcześniej przez 2 m-ce nie miałam okresu.Dostałam luteinę pod język 3x1i teraz mam czekać 2 tyg. po kolejnej miesiączce-brać 1x1.Niestety jest już 10 dni po terminie , a miesiączki nie ma.Lekarz proponuje mi kurację antykoncepcyjną.Mam 47 lat i już rodziłam.Nie jestem zainteresowana przywracaniem cyklów.Wolałabym , żeby mój proces "dojrzewania" zakończył się w sposób naturalny.Co będzie z torbielami i co mam zrobić?

Propozycja Pani lekarza z wykorzystaniem tabletek antykoncepcyjnych jako źródła hormonów ma na celu wyrównanie cykli i wchłonięcie torbieli. Jeżeli ta terapia nie pomoże, trzeba będzie pomyśleć o bardziej radykalnym leczeniu.