Podwyższenie poziomu trombocytów u 4,5-letniego dziecka

Witam moja córka ma 4,5 roku w maju miala robione wyniki i płytki krwi wyniosły 700 , po pol roku zrobilam jej ponownie wyniki PLT 588 H gdzie niema dla dziecka to max 390 h, PCT 402%, MCV 83, MCH 26,7 , MCHC 32,4 , MPV 6,8 , proszę mi powiedzieć czy te podwyższenie jest poważne?

Milena Lubowicz

Płytki mogą wzrastać przy infekcji, ale również przy przewlekłych stanach zapalnych. Ważne pytanie: czy gdy Pani badania te wykonywała dziecko było zupełnie zdrowe? A może w tym czasie dziecko często chorowało? Poziom ten oczywiście jest podwyższony, warto zastanowić się w jakich okolicznościach badania te były wykonywane no i wymagana jest kontrola za jakiś czas. Proszę porozmawiać z pediatrą, może w zależności od wywiadu zdecyduje o poszerzeniu diagnostyki.
Pozdrawiam