Podwyższona temperatura ciała u 24-latki

Dzień dobry, mam problem związany z podwyższoną temperaturą ciała. Od miesiąca temperatura lawiruje między 37,1 a 38,0 (mierząc termometrem elektronicznym w obycie - ponoć jest to najdokładniejszy sposób). Od trzech tygodni prawie codziennie jestem w gabinecie lekarza rodzinnego. Kończę już czwarty antybiotyk, jednak temperatura nadal się utrzymuje. Średnia z trzech dni mierzona co 2 godziny to 37,5. Miałam EKG, krew, mocz i USG i wszystko jest w porządku. Co mam zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Mierzenie temperatury ciała w odbycie powinno wykonywac się u małych dzieci które nie są zdolne do utrzymania termometru w ustach. Temp w odbycie prawidłowo wynosi około 37,1 st C i uznaje się goraczkę powyżej 38 st C. Czy lekarz został poinformowany o mierzenie temperatury w odbycie? Czy termometr jest przeznaczony do mierzenia temperatury w odbycie? Proponuję ponowną wizytę u lekarza rodzinnego.