Podwyższona temperatura i wysypka na kończynach

Witam, bardzo proszę o poradę.Ponad 10 dni temu przez yrzy dni utrzymywała się temp.38.Innych objawów nie byóRz dziennie brałam Nurofen.Po trzech dniach temp. wróciła do normy ale pojawiła się drobniutka wysypka na nogach i rękach.samoistnie ustąpiła po dwóch dniach.Od tego czasu minął tydzień i dzisiaj rano na rękach, nogach i pośladkach wystąpiła wysypka grudkowata tworząca jakby zlewające powierzchnie i jest swędząca.Lekarz podał mi zastrzyk i Zyrtec i mam nie karmić jeden dzień piersią.

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z infekcją wirusową, na którą organizm zareagował pewnym rodzajem nadwrażliwości (alergii). Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.