Podwyższona temperatura po szczepieniu u 17-miesięcznej córki

witam moja 17 miesieczna corka byla wczoraj zaszczepiona szczepionka infarex, w nocy zle spała i mia la podwyzszona temperature 37.8, czy powinnam sie niepokoic

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są działaniem niepożądanym po szczepieniu. Jeśli jednak objawy będą się utrzymywać, sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą.