Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwyższone monocyty w morfologii krwi

Witam, zrobiłam sobie morfologię krwi na wynikach oprócz %monocytów wszystko mam w normie i stąd pytanie czy podwyższenie tego parametru jest istotne? Poniżej podaję wyniki: %monocytów 12,5 (norma podana 2-10) liczba monocytów 0,85 x10^9/l (norma podana to 0,2-1,0) liczba limfocytów 1,7x10^9/l (norma podana 1,0-3,5) . Morfologię zrobiłam dobrowolnie aczkolwiek na okoliczność tego że od ponad 2 miesięcy nie mam miesiączki (i na pewno nie jestem w ciąży) choć bywa u mnie nieregularnie.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Zadając pytanie z morfologii dobrze jest przedstawić całe badanie, a nie tylko jeden parametr. Pani monocyty podane w % są powyżej normy, ale ich liczba normy nie przekracza. Generalnie wzrost monocytów towarzyszy stanom zapalnym. Na Pani miejscu wybrałabym się do ginekologa celem wyjaśnienia zaburzeń miesiączkowania - być może tam toczy się przewlekły proces zapalny. Pozdrawiam!

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety