Pogorszenie wzroku pomimo zastosowania nowych szkieł

Miesiąc temu zmieniłam szkła w swoich okularach, gdy zauważyłam że wzrok znacznie mi się pogorszył (rozmazywały mi się przed oczami obiekty znajdujące się w niewielkiej odległości). Przez prawie 3 tyg. widziałam w okularach bez zarzutu, jednak w pewnym momencie zauważyłam, że znowu -mimo nowych szkieł.Badałam się pod kątem cukrzycy(prócz pogorszenia wzroku miałam jeszcze inne objawy), ale badanie krwi niczego nie wykryło. Jakie mogą być przyczyny nagłego pogorszenia wzroku?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty. Po badaniu okulistycznym będzie można nakreślić odpowiednią dalszą diagnostykę. A czy przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne? występuje nadciśnienie tętnicze?