Pojawienie się okresu w czasie zażywania munipigułki

zarzywam minipigulke od 7 lat bez problemow. Cykl 24 dni z okresem trwajacym okolo 5 dni. Ostatni okres trwal 9 dni a teraz dostalam okres znowu przed terminem o 10 dni. Czy moze byc to zwiazane z tym ze zapomnialam zazyc pigulki w trakcie poprzedniego okresu?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W trakcie antykoncepcji hormonalnej mogą występować krwawienia śródcykliczne i nie zawsze muszą one oznaczać patologię. Krwawienie, o którym Pani wspomina nie ma raczej związku z pominiętą tabletką w poprzednim cyklu.