Pojawienie się zazdrości o przeszłość u partnera

Dzien dobry. Czy po niedomaganiu w alkowie może pojawic się u dojrzalego mężczyzny chorobliwa zazdrość o przeszłość partnerki z młodszym Obecnie jest grzebanie w mojej przeszłości, demonstrowanie złości zazdrość i braku zaufania. Kocham mojego partnera jednak mam obawy , jestem zmeczona ciągłymi pytaniami. Człowiek który był oszczędny w słowach nagle wylewa z siebie potoki miłos. zapewnień, zwyczajnie boje się o jego stan zdrowia, ta emocjonalna huśtawka może się źle skończyć Pozdrawiam Anna

Kłopoty seksualne są dla mężczyzn chyba najbardziej dotkliwym i bolesnym doświadczeniem, ponieważ traktują oni sprawność seksualną jako potwierdzenie własnego poczucia wartości. Poczucie osobistej porażki, gdy coś się nie udaje w łóżku nasila się z wiekiem, ponieważ wtedy organizm zaczyna częściej zawodzić. Szukanie przyczyn takiego stanu rzeczy to często poszukiwanie kozła ofiarnego, tematu zastępczego czyli na przykład wcześniejszego partnera partnerki, żeby nie konfrontować się z myślą, że lata mijają i nie jest się coraz młodszą osobą, że mogą się pojawić kłopoty z erekcją albo zmęczenie, że partnerka to zauważy.

Witam, Pani partner miał problemy z potencją, po czym stał się zazdrosny o Pani byłych partnerów, stał się zazdrosny, okazuje brak zaufania. Warto aby partner skorzystał z konsultacji z seksuologiem, psychologiem. Sfera seksualna jest ważna, problemy z tym związane mogą wpłynąć na ogólne samopoczucie mężczyzny, poczucie jego wartości. Stres wywołany tą sytuacją może dodatkowo wpłynąć hamująco na tą sferę życia. Proszę porozmawiać z partnerem o tym, jak może Pani pomóc, być może zapewnienie że nie ma to znaczenia dla Państwa relacji pomoże w odzyskaniu równowagi. Jeżeli nie chce Pani rozmawiać o swoich poprzednich partnerach również warto o tym powiedzieć. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-erekcji Proszę skorzystać z pomocy specjalisty, być może uzyskanie wglądu w przyczynę zachowania pomoże podjąć taką decyzję.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl