Pomiar ciśnienia i ból okolicy serca

Pomiar ciśnienia i ból w okolicy serca u nastolatki Witam Moja siostra ma 15 lat, mierzyła ciśnienie i dobiło jej do 300 i pozniej przerwała bo się przestraszyła i boli ją dodatkowo w okolicach serca.Co mam robić proszę o pomoc jak mam pomoc siostrze. A co się jej może stać jezeli nie pojdzie do lekarza ? ??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po opisie mam wątpliwości czy ciśnienie zostało prawidłowo zmierzone. Należy udać się do lekarza rodzinnego, który wykona pomiar ciśnienia tętniczego i oceni ogólny stan zdrowia Pani siostry.