Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w drugim tygodniu zażywania

W 17 dniu cyklu zapomniałam wziąć tabletki. Zorientowałam się 24h później, więc przyjęłam tabletkę z 18 cyklu, a tamtą pominęłam. Po 21 dniach zrobiłam przerwę 7-dniową. W trakcie tej przerwy współżyłam w 6 dniu, później normalnie wzięłam tabletkę tak jak zawsze co miesiąc. Niestety pojawiły sie plamienia. Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że doszło do pominięcia, nie opóźnienia w przyjęciu, tabletki. W podobnych sytuacjach wskazane jest jak najszybsze przyjęcie tabletki oraz niewykonywanie 7-dniowej przerwy. Tak się jednak nie stało. Z tego też względu doszło do obniżenia skuteczności preparatu, co podwyższyło ryzyko ciąży. Występowanie plamień nie musi być objawem zapłodnienia, ale wskazane jest jego wykluczenia. Zachęcam zatem do wykonania testu ciążowego. Proszę jednak pamiętać, że wiarygodne wyniki uzyskujemy dopiero 14 dni po zbliżeniu.

Pozdrawiam