Pomyłka w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a możliwe konsekwencje

Zmieniłam yasminelle na milvane nowy lek zaczełam przyjmować po 7 dniowej przerwie od tabletki żółtej z numerem 1. Powinnam była nie robić przerwy.jakie są konsekwencje mojej pomyłki i jak dalej postępować.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli była to aż tygodniowa przerwa w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych to zalecam przez najbliższe 1-2 tygodnie stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji. Nowy lek brać według zalecanego przez lekarza schematu. Pozdrawiam