Porady dotyczące odżywiania w ciąży

Witam czy w czasie ciąży ginekolog mówi co jeść w ciąży co ile godzin czy można jeść tak często jak die na ochotę?

Dzień dobry,

ginekolog może, ale nie musi Pani powiedzieć jak należy się odżywiać.
Powinien natomiast przed ciążą i na jej początku zapisać Pani suplementację kwasem foliowym.
Jeżeli chodzi o dietę w okresie ciąży - należy przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania się. Najlepiej 5 posiłków w regularnych odstępach co ok. 3 godziny.
W pierwszym trymetrze nie należy zwiększać kaloryczności diety, rozszerzenie następuje w 2 trymestrze ciąży o 360 kcal, a w 3 trymestrze o 475 kcal.
Pozdrawiam