Poronienia a przyrost poziomu b-HCG

Witam jestem w 8 tyg ciąży a dokładniej 7t0d, wczoraj tj 19.02 robiłam badanie i beta wyniaosła 21556,0 mlU/ml a dzis tj 20.02 czyli po 24h 23924,0 mlU/ml. (normy 6 tydz. 158,0-31795,0; 7 tydz 3697,0-163563,0). Który to jest tydzień? Czy to nie jest za mały przyrost? dodam że 2 lata temu urodziłam zrdowego synka, ciąża wzorowa zakończona cc z trudno gojącą się raną, w lipcu 2014 poroniłam ciąze w 8 tyg, a w liestopadzie drugą ciąże w 6 tyg. Obecny cykl miałam monitorowany i owulacja była w 13-14 dc, 8 dpo beta była ujemna, 13 dpo wynosiła 16 a 15dpo 64. Jestem na bromergonie z powodu wysokiej prolaktyny (obecnie już tylko 0,5 tabletki dziennie), luteinie 4x1 podjezykowo, kwas foliowy 5mgx1, acard, i clexane (od 2 dni). Dwa dni temu (6t5d) miałam robione usg i był ładny pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym ale nie było widac zarodka, jednak jak Pani ginekolog właczyła głos na chwilke było słychać pikanie-powiedziała że słychać że coś się dzieje....martwie sie obecnym przyrostem, boje sie kolejnego poronienia...dodam że robiłam wyniki po 2 poronieniu i antykoagulant tocznia miałam dodatni a teraz jak robiłam powtórke badania wyszło ok a to było 8 dpo. Dokuczają mi od jakiegos czasu chłodne dłonie i stopy, i tak jakby pulsowanie w nich, zwłaszcza w dłoniach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Wynik przyrostu beta HCG określa sie cyklicznie co 48 godzin, po tak krótkim okresie i tylko dwóch pomiarach trudno dokonać interpretacji. Prosze wykonac kolejne oznaczenie i pozostawać pod stała opieka ginekologa. Pozdrawiam