Poronienie a konieczność wykonania badań diagnostycznych

Witam, 1 listopada 2015 drugi raz poroniłam ( 7 tydzień), pół roku wcześniej w 17 tyg odeszły mi wody, wywoływano poród. Chciałam zapytać o listę badań jakie powinnam zrobić w tym czasie. Jestem po padaniu histopatolog, toxoplazmoza, cytomegalia, różyczka, chlamydioza, przeciwciała kardiolip., chisteroskopia.. Wszystkie wyszły prawidłowo, nic nie wykryto. Boję się myśleć o kolejnej próbie nie wiedząc, co było przyczyną tych poronień. Chciałabym na własną rękę zrobić jak najwięcej badań.

Aleksander Ropielewski

Wykonała Pani podstawowy Panel badań jaki wykonuje się w przypadku nawykowych poronień. Dalsza diagnostyka powinna być ukierunkowana w zależnośc od podejrzewanej przycyzny poronień. Warto wykonać kariotyp swój i męża celem wykluczenia wady genetycznej u ktregoś z państwa jako powodu niepowodzeń ciążowych.