Postępowanie rehabilitacyjne po złamaniu skrętnym bliższego trzonu i kostki przyśrodkowej

Witam. Jak powinno wyglądać wczesne postępowanie rehabilitacyjne po złamaniu skrętnym bliższego trzonu i kostki przyśrodkowej piszczela po osteosyntezie śródszpikowej podudzia? Interesuje mnie czy od razu po wypisaniu (około tygodnia) można wykonywać ćwiczenia czynno-bierne dochodząc do granicy bólu? Jeśli nie to po jakim czasie? W jakim okresie można zacząć częściowo obciążać nogę? (po 6tyg?) Na ile jest to stabilne połączenie w przypadku ćwiczeń i łatwości doboru stopniowania oporu?

Dzień dobry,

Im szybciej rozpocznie Pani usprawnianie po zabiegu tym lepiej. Oczywiście zakres ruchomości w stawie bez bólu, najlepiej zacząć od ćwiczeń czynno- biernych, po czynne, czynne z obciążeniem. Najbezpieczniej będzie jeśli skontaktuje się Pani z fizjoterapeutą, który zaplanuje cały program usprawniania.

Pozdrawiam serdecznie.