Poszerzenie komory lewej u dziecka w 26. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 26 tyg ciąży. U mojego dziecka wykryto poszerzenie komory lewej 11,5 mm, prawa komora ma wymiary 7.7 mm. Dodatkowo występuje asymetria rogów przednich komory lewej. Na wcześniejszych badaniach usg nie wykryto tej wady. Jakie jest rokowanie dla mojego nienarodzonego dziecka? Czy jest szansa na zatrzymanie bądź cofnięcie się tej wady?

Myślę, że w tak wczesnym jeszcze okresie ciąży nie można mówić o jakimkolwiek rokowaniu i być może parametry budowy układu mózgowia powrócą do normy - obecnie te odchylenia są bardzo małe.