Poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych na sklepistości mózgowia

Proszę o opinię neurologa.M 26l.Wg opisu MRI głowy zostały wykryte:poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowych na sklepistości mózgowia oraz niewielki uchyłek pajęczynówki śródsiodłowo.Nie stwierdzono żadnych innych nieprawidłowości.Na MRI sprzed 5 lat nie odnotowano uchyłku,ale stwierdzono poszerzenie.O czym mogą świadczyć powyższe zmiany?Co może być ich przyczyną?Czy wymagają one pilnej interwencji med.?Jakie objawy neurologiczne mogę tłumaczyć ich wystąpieniem?Jak może przebiegać ich rozwój?

W mojej opinii wszystko jest w porządku. Są to drobne nieprawidłowości, które nie wymagają żadnego leczenia. Zdarza się, że pewnych drobnych różnic w opisach MR jest rzeczą normalną.

Witam,

Pisanie czegokolwiek bez analizy obrazów z badania i dokładnego zbadania stanu neurologicznego mija się z celem. Prosze o kontakt : bajko1@wp.pl