Poty a wahania ciśnienia

witam, bardzo proszę o poradę co zrobić w takim przypadku mój tato ma 59 lat dzisiaj źle się czuję ma kołatanie serca a najbardziej niepokojące są pomiary ciśnienia któro raz pokazuje pomiar 134/97 puls 110 a za chwilę 120/86 puls 44 dodatkowo czasami zalewają go poty proszę o odpowiedź

Witam,
nie podała Pani czy ojciec leczy się przewlekle z jakiegoś powodu.
Pomiary aparatem elektronicznym nie zawsze są prawidłowe, wskazane mierzenie aparatem mechanicznym ze słuchawkami
Proponuję kompleksową wizytę u lek. POZ