Powiększające się i bolesne znamię

Witam. Od pewnego czasu mam na udzie znamię, które nieustannie zmienia swój wygląd itp. Obecnie jest powiększone, ciemnobrunatne, jakny wypełnione krwią, BOLĄCE, wypukłe, z czerwoną obwódką. Jednak za jakiś czas zmniejszy się, przestanie boleć i stanie się prawie niewidoczną, niewypukłą lekko czerwoną plamką. Czy mam powody do niepokoju?

Trzeba zbadać dermoskopem, w tym celu proszę odwiedzić dermatologa wykonującego takie badanie. Dalsze postępowanie zależy od wyniku badania.