Powiększona miedniczka nerkowa i zastój moczu po mikcji

Dzień dobry. Mam 25 lat i wczoraj na usg stwierdzono powiększoną miedniczkę nerkową i zastój moczu po mikcji ponad 70 ml. Jestem po 2 operacjach antyrefluksowych (lewa strona w 1993 roku, prawa w 1998), mam też upośledzenie czynności filtracyjnej nerki lewej. Przez 6 lat niestety nie kontrolowałam tego u lekarza, dopiero teraz zaczęłam. Wizytę niestety mam dopiero pod koniec sierpnia, stąd moje pytanie - czy to jest poważny stan, wymagający leczenia już teraz? Pozdrawiam

Radziłbym niestety wcześniej skonsultować się z urologiem, gdyż wynik badania wskazuje na zastój moczu i to dwupoziomową blokadą co może wymagać wczesnej interwencji urologicznej.