Powiększona przestrzeń przymózgowa u wcześniaka. Czy to groźne?

Mam synka, który właśnie skończył 6 miesięcy. Jest wcześniakiem, urodził się w 34. tygodniu ciąży, ważył 2850g. Miał robione USG przezciemiączkowe w szpitalu (obwód głowy w dniu urodzenia 36). Miał jamę przegrody przeźroczystej i komorę vergi - obie się wchłonęły. Ale na ostatnim USG miał powiększoną przestrzeń przymózgową o 1mm i 3mm. O czym to może świadczyć i czy jest to groźne? Pani doktor mówiła, że może to być teraz widoczne (na poprzednich badaniach USG to nie było widoczne) bo wchłonęły się te przegrody. Rozwija się prawidłowo. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

W przypadku jakichkolwiek badań najważniejsze są objawy prezentowane przez pacjenta, w tym przypadu przez Pani dziecko. Prawidłowy rozwój i zapewne brak odchyleń w badaniu neurologicznym wskazują, że wszystko jest w porządku.
Opisywane poszerzenie przestrzeni płynowej może wystąpić po "wchłonięciu się" zmian typu torbiele, jamy - nie odbija się to na zdrowiu dziecka i z czasem, wraz ze wzrostem wraca do normy.

Nie ma powodu do niepokoju. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.