Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne pod żuchwą

Witam, od jakiegos czasu mam powiekszone wezly chlonne pod zuchwa I na szyi (nie wiedzialam ze to wezly, dopoki nie poszlam do lekarza) mialam robione badanie krwi I czekam na wyniki, ale zastanawiam sie co to moze byc?? Wezly w ogole nie bola, jeden sie ostatnio powiekszyl I sa twarde.. Nie mam zadnego przeziebienia, ani infekcji. Generalnie czuje sie oslabiona, zle spe I poce sie mozcniej, ale wydawalo mi sie ze to od stresu lub depresji (stracilam oby dwoje rodzicow w tym roku).
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Małgorzata Horbaczewska Stażysta/Rezydent, Kielce
82 poziom zaufania

Witam! Węzły chłonne powiększają się w odpowiedzi na przeróżne czynniki, również infekcje które przebiegają w sposób bezobjawowy. Myślę że powinna Pani spokojnie poczekać na wyniki badania krwi, które zinterpretować powinien lekarz rodzinny.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety