Powiększony jajnik u 26-latki

Dziś byłam u ginekologa. Powiedział mi,że mam trzykrotnie powiększony jajnik i skierował na dalsze badania. Co może oznaczać tak bardzo powiększony jajnik?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Powiększenie jajnika może być spowodowane obecnością torbieli. W celu ustalenia przyczyny konieczne jest jednak przeprowadzenie badań. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza ginekologa. Pozdrawiam.