Poziom b-HCG a stosowanie Luteiny

Witam.Ostatnia miesiączka 19.03 18.04 zrobiłam badanie HCG - 1023. 26.04 brązowe plamienie jednak lekarz po usg stwierdził ze to nie jest niepokojące, przepisał Luteine. Podczas badania lekarza zaniepokoił kształt pęcherzyka tzn jest on "postrzępiony" " taka jakby gwiazda" nie jest ładnie okrągły. Bardzo się boje ponieważ nie mam pojęcia jakie mogą być skutki tego niepokojącego kształtu, czy może dojść z tego powodu do poronienia czy dziecko może być chore? Może mi Pani powiedzieć coś więcej?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Aleksander Ropielewski

Należy obserwować pęcherzyk. Taki kształt sugeruje możliwą niewydolność pęcherzyka i ew. poronienie. NIe można jednak tego stwierdzić bez badana beta hCG i nadzoru USG.