Poziom cholesterolu w 29-tygodniu ciąży

Witam,jestem w 29 tyg. ciąży i mam problem, właśnie odebrałam wyniki: cholesterol mam 316 (nie jem tłusto, jem warzywa i owoce, test obciążenia glukozą na czczo 88,1 a po 2h 161,5 reszta wyników jest w porządku. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tyg. Proszę o opinie.

Niestety nie napisała Pani z jakiego powodu był zlecony cholesterol? Jeśli chodzi o test OGTT to niestety również jest on nieprawidłowy po 2h (brak wyniku po 1h). W związku z czym należy pogłębić diagnostykę w kierunku cukrzycy ciążowej (profil glc i ewentualnie konsultacja u diabetologa). Pozdrawiam