Poziom testosteronu a szanse na zajście w ciążę

Witam! Wczoraj, tj. 5 lipca, kochałam się z moim narzeczonym. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Ta niestety pękła (na samej górze), jednakże narzeczony od razu wyczuł ten fakt i "wyszedł". Nie doszło do wytrysku. Miałam, prawdopodobnie, dni płodne. Czy jest szansa na zajście w ciążę, gdzie dodatkowo borykam się z problemem hormonalnym, tj. mój testosteron wynosi 16? Nie pamiętam jednostki, ale ginekolog mówiła, że to dużo. U tej wizytę mam za tydzień. Z góry dziękuję.

Małgorzata Panek

Preejakulat zawiera plemniki, dlatego też brak wytrysku nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Zaburzenia hormonalne mogą utrudniać zajście w ciążę, ale nie znając dokładnie Pani choroby nie mogę nic więcej powiedzieć. Radziłabym po 14 dniach od stosunku wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam