Jakie są szanse, że partnerka zajdzie w ciążę?

Witam otóż uprawiałem seks z partnerką dokładnie dzień po jej miesiączce więc dni płodne to nie były i podczas seksu doszło do pęknięcia prezerwatywy odrazu się zorientowałem i wyciągnąłem penisa dodam że nie miałem wytrysku ewentualnie jedynie wyciekało coś z penisa prawdopodobnie preejajkulat jaka jest szansa że zajdzie ona w ciąże? Istnieje w ogóle na to szansa? Jeśli tak to czy są to powody do obawy czy raczej minimalna szansa na to?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę dzień po okresie jest niewielkie, ale nie niemożliwe. Zależy to przede wszystkim od tego, jak długie są cykle miesiączkowe u partnerki.

Zakładając, że ma ona regularne 28-dniowe cykle miesiączkowe, ryzyko jest minimalne, natomiast w przypadku krótkich cyklów miesiączkowych – tzn. trwających mniej niż 26 dni, ryzyko znacznie wzrasta.

Proszę pamiętać, że płyn preejakulacyjny również zawiera plemniki, a więc pęknięcie prezerwatywy w tej sytuacji może doprowadzić do zapłodnienia.

Pytania o zajście w ciążę tuż po miesiączce pojawiały się w naszym serwisie. Można je znaleźć wraz z odpowiedziami specjalistów pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wspolzycie-dzien-po-miesiaczce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-bez-zabezpieczenia-i-bez-wytrysku-dzien-po-okresie-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.