Czy 20-latka zaszła w ciążę?

Witam Ostatnio z swoimi chłopakiem zdecydowaliśmy się współżyć to był zarówno jego jak i mój pierwszy raz. Na samym początku długo się pieścilismy poczym zaczęliśmy się kochać z prezerwatywa. Był to bardzo krótki stosunek i bez wytrysku. Po jakimś czasie max godzinie znowu zaczęliśmy się pieścić ocieralam łechtaczka o jego penisa poczym włożył mi go do pochwy jeden raz bez zabezpieczenia i poczułam lekki ból od razu go wyjął i skończylismy. Jaka jest szansa że doszło do zapłodnienia? Dodam jeszcze że to były dni płodne i 3 dni przed owulacja ( wg. Kalendarzyka) bardzo się stresuje że jestem w ciąży a mam tylko 20 lat

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji istnieje niewielkie ryzyko ciąży – głównie ze względu na dni płodne i bliską odległość od owulacji.

Aby jednak doszło do zapłodnienia plemniki muszą dostać się do dróg rodnych kobiety. Mogą się one znajdować zarówno w nasieniu, jak i w płynie preejakulacyjnym, który mógł znajdować się na penisie chłopaka. Samo ocieranie nie doprowadzi raczej do ciąży, jednak włożenie penisa do pochwy już tak. Ból, który Pani odczuła był najprawdopodobniej związany z przebiciem błony dziewiczej.

Aby wykluczyć możliwość ciąży, proszę wykonać test ciążowy za około 2 tygodnie.

Podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwszy-raz-bez-uszkodzenia-blony-dziewiczej-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwszy-raz-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-a-pierwszy-raz-w-prezerwatywie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.