Czy ciąża w tej sytuacji jest w ogóle możliwa?

Witam, parę dni temu wraz z moim chłopakiem ocieralismy się o siebie narządami w prezerwatywie. Chłopak doszedł w prezerwatywie, lecz gdy odsunął penisa zauważyliśmy, że część wydzieliny znajduje się zaraz przy pierścieniu prezerwatywy (przez większość czasu nie znajdował się tam żaden płyn). Bardzo prawdopodobne, że był to tylko prejakulat. Gdy doszedł to od razu odsunął penisa od mojej pochwy, a większość, o ile nie całe nasienie znajdowało się dokładnie w zbiorniczku. Nie mamy pewności czy wogóle coś wyciekło, a jeżeli tak to była to naprawdę bardzo mała ilość. Dodam, że byłam wtedy 5 dni przed owulacją. Wiem, że szansa na zajscie w ciaze w takiej sytuacji jest skrajnie mało prawdopodobna, ale moje pytanie jest czy wogóle jest możliwa? Nie wiem czy to coś mogło zmienić, ale dodatkowo od razu po tym umyłam miejsce intymne. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każdy stosunek bez zabezpieczenia lub z uszkodzonym zabezpieczeniem (np. pęknięta prezerwatywa czy wypłynięcie spermy z prezerwatywy) stwarza ryzyko potencjalnej ciąży.

Poza tym proszę pamiętać, że w preejakulacie znajdują się również plemniki, które mogą zapłodnić, dlatego teoretycznie nawet petting może doprowadzić do ciąży. Prawdopodobieństwo nie jest duże, zwłaszcza, że nie są Państwo pewni co do wycieku spermy oraz jeśli nie doszło do penetracji, ale jednak istnieje.

Aby wykluczyć ciążę proszę więc wykonać badanie poziomu beta-hCG, które pozwala wykryć ciążę nawet tydzień po zbliżeniu. Ewentualnie można wykonać test ciążowy z moczu dostępny w każdej aptece.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyciek-spermy-z-prezerwatywy-czy-ryzyko-ciazy-jest-wysokie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nasienie-moglo-wydostac-sie-z-prezerwatywy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.