Poziom triglicerydów i cholesterolu u 34-latka

Z czym wiąże się norma 507 triglicerydów w surowicy a cholestwerol 233 u mężczyzny 34 lata
ponad rok temu

Dzień dobry,
Przedstawione przez Ciebie wartości są bardzo przekroczone i mogą zagrażać zdrowiu i życiu np. miażdżyca, udar mózgu, zawał mięśnia sercowego itp.
Stężenie trójglicerydów we krwi powinno być poniżej 150mg/dl, a cholesterolu całkowitego 200mg/dl.
Badania krwi zawsze powinny być wykonywane na czczo, a ostatni posiłek przed badaniem powinien być spozyty na 10-12h przed.
Z wynikami zgłoś się koniecznie do lekarza (po leki) i zmień nawyki zywieniowe - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-miazdzycy portal.abczdrowie.pl/dieta-obnizajaca-cholesterol. Jeśli jesteś otyły lub masz nadwagę koniecznie musisz się odchudzić.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek