Pozytywny wynik testu ciążowego a wynik USG

Mój ostatni cykl: 12.09 rozpoczęło się plamienie, 15 miesiaczka. Od 18 do 25 dnia cyklu (licząc od 12.09)bralam luteina. 8 października wyszedł mi pozytywny test a potem kolejne coraz wyraźniejszę. 17 października wybrałam się na usg a tam lekarz mówi że nie widzi tego co by chciał bo jest tylko maleńki pęcherzyk 2,5 mm. Wypytywał czy nie mam boli jednostronnych i kazał się zgłosić za 10 dni. Powiedział tylko że możliwe że ciaza jest młodsza niż wskazuje om. Czy to możliwe?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, jest możliwe, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki.
Proszę spokojnie poczekać do wizyty kontrolnej - wtedy okaże się czy pęcherzyk ciążowy jest już większy i czy ciąża prawidłowo się rozwija.
Powtórnie wykonywane testy, coraz "mocniejsze" świadczą o narastaniu stężenia beta-hCG, co świadczy o rozwoju ciąży. Jednak jedyną miarodajną metodą oceny przyrostu tego hormonu jest jego oznaczenie we krwi.