Praca na basenie a podwyższone wyniki tsh

Dzień dobry! Mam 40 lat i dużo godzin spędzam na małym basenie, gdzie jest dużo chloru i innych chemikaliów nieznanego pochodzenia. Bardzo często mam problemy z gardłem i teraz mam podwyższone wyniki tsh 4,08, tpo 220, prolaktyna 15,40. Czy praca w takich warunkach może być przyczyną takiego stanu zdrowia? Poza tym mam bóle w stawach kolanowych, barkowych o różnym nasileniu. Czy przyjmowanie suplementów z jodem jest dobrym sposobem na wyregulowanie podwyższonych wyników tarczycy?Jem eurytax

Renata GrzechociĹska

Witam.
Proponuję wykonać poziom ft4 i ft3. Obecność przeciwciał przeciw tyreoperoksydazie (anty tpo) świadczą o autoimmunologicznej chorobie tarczycy. Proszę udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam