Prawdopodobieństwo odejścia wód płodowych w trzecim trymestrze ciąży

Witam, Mam pytanie czy I trymestrze mogą odejść wody płodowe? I czy zaraz po takim zdarzeniu lekarz na usg mógłby to bez problemu stwierdzić? Kilka dni temu miałam wrażenie że odeszły mi wody zabarwione na różowo trafiłam szybko do szpitala, na usg stwierdzono że z dzieckiem jest w porządku. To mnie uspokoiło ale nie dopytałam się lekarza co mi jest, co się zdarzyło i jaki to może mieć wpływ na ciąże. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, tak widać to na USG, jeżeli lekarz stwierdził ze wszystko jest w porządku to nie ma sie czym przejmować. Nie mogę Pani odpowiedzieć na Pani pytania dokładnie bo nie mogę Pani osobiście zbadać. Zalecam wizyte u lekarza prowadzącego. Pozdrawiam