Prawdopodobieństwo poronienia i postępowanie

Witam. Najprawdopodobniej poroniłam w 4tc. Najprawdopodobniej bo nie robiłam testów ciążowych, a o ciąży/poronieniu dowiedziałam się podczas wizyty u ginekologa gdy powiedziałam o różowych plamieniach, okropnym utrzymującym się bólu brzucha, białym okrągłym czymś co ze mnie wyleciało a później dużo bardziej intensywnym okresie. Lekarz powiedział że to poronienie ale nie zlecił żadnych badań tylko 3m-ce mam się dodatkowo zabezpieczać. Czy to normalne postępowanie czy powinnam zrobić coś jeszcze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to normalne postępowanie. Po jednorazowym domniemanym poronieniu nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań.